100 ml Rundflasche - rixaline - Klarglas PP28
€0.48
€0.57
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€0.48
/ net
|
| until 1583 |
€0.41
/ net
15 %
|
| until 3167 |
€0.36
/ net
25 %
|
| from 3168 |
€0.33
/ net
31 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0400-0100-28-RX
100 ml Medizinflasche Rixaline - Klarglas - Gewinde GL 28
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 96.8 mm |
| Weight: | 88.5 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
3168 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | PP 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.