100 ml Rundflasche Bio-PE natur 24/410 rund
€0.63
€0.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 399 |
€0.63
/ net
|
| until 3999 |
€0.42
/ net
33 %
|
| until 7999 |
€0.37
/ net
41 %
|
| from 8000 |
€0.33
/ net
48 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
43-0100-0100-24/410-B
- 100ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus Green-HDPE, hergestellt aus nachwachsendem Zuckerrohr
- Zu 100% recyclebar
- natur
- Gewinde 24/410
- Flache Schulter
- Geeignet für Lebensmittel, Kosmetikprodukte, Reinigungsmittel & Tierpflegeprodukte
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 85.5 mm |
| Weight: | 14 g |
| Packaging unit: |
400 Pieces per carton
8000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233000 |
| Material: | Bio-PE |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.