100 ml round bottle rixaline rHDPE Ocean Bound Plastic natural 24/410 cylindrical
€0.47
€0.56
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 299 |
€0.47
/ net
|
| until 599 |
€0.39
/ net
17 %
|
| until 1199 |
€0.34
/ net
28 %
|
| from 1200 |
€0.34
/ net
28 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
23-0100-0100-24/410-RX
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 86 mm |
| Weight: | 12 g |
| Packaging unit: |
300 Pieces per carton
1800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE ocean waste |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.