100 ml PET Dose PET braun rund
€0.32
€0.38
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 359 |
€0.32
/ net
|
| until 3599 |
€0.21
/ net
34 %
|
| until 7199 |
€0.20
/ net
38 %
|
| from 7200 |
€0.18
/ net
44 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-4011-0100-38/400
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 86.5 mm |
| Weight: | 20.5 g |
| Packaging unit: |
360 Pieces per carton
7200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | 38/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.