100 ml Glastiegel Braunglas GL 56 rund
€1.67
€1.99
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 29 |
€1.67
/ net
|
| until 2099 |
€1.41
/ net
16 %
|
| until 4199 |
€1.00
/ net
40 %
|
| from 4200 |
€0.83
/ net
50 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0901-0100-56-X
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 64 mm |
| Weight: | 130 g |
| Packaging unit: |
48 Pieces per carton
4200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109055 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 56 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.