100 ml Cremetiegel PP weiß RD 68 rund
€0.28
€0.33
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 359 |
€0.28
/ net
|
| until 4049 |
€0.21
/ net
25 %
|
| until 8099 |
€0.18
/ net
36 %
|
| from 8100 |
€0.15
/ net
46 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
4-2001-0100-68-I
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 41.1 mm |
| Weight: | 12.9 g |
| Packaging unit: |
360 Pieces per carton
8100 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PP |
| color: | white |
| thread: | ND 68 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.