10 ml Rundflasche PET braun GL 18 rund
€0.35
€0.42
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1499 |
€0.35
/ net
|
| until 14999 |
€0.23
/ net
34 %
|
| until 29999 |
€0.20
/ net
43 %
|
| from 30000 |
€0.18
/ net
49 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-0501-0010-18
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 59.2 mm |
| Weight: | 7.5 g |
| Packaging unit: |
1500 Pieces per carton
30000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.