10 ml round bottle PET clear GL18 cylindrical
€0.36
€0.43
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1199 |
€0.36
/ net
|
| until 2399 |
€0.31
/ net
14 %
|
| until 7199 |
€0.28
/ net
22 %
|
| until 14399 |
€0.25
/ net
31 %
|
| until 28799 |
€0.22
/ net
39 %
|
| from 28800 |
€0.18
/ net
50 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-3540-0010-18
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 60.3 mm |
| Weight: | 8 g |
| Packaging unit: |
2400 Pieces per carton
28800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | clear |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.