10 ml dropper bottle glass clear GL 18 round
€0.46
€0.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 299 |
€0.46
/ net
|
| until 7124 |
€0.35
/ net
24 %
|
| until 15959 |
€0.30
/ net
35 %
|
| from 15960 |
€0.24
/ net
48 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0500-0010-18-X
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 58 mm |
| Weight: | 27.5 g |
| Packaging unit: |
300 Pieces per carton
31920 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.