10 ml dropper bottle, amber glass, GL 18, round
€0.14
€0.17
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 284 |
€0.14
/ net
|
| until 1424 |
€0.12
/ net
14 %
|
| until 7979 |
€0.11
/ net
21 %
|
| until 15959 |
€0.10
/ net
29 %
|
| until 31919 |
€0.09
/ net
36 %
|
| from 31920 |
€0.08
/ net
43 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0501-0010-18-X
10 ml Tropfflasche Braunglas GL 18 rund
Technical details
| Volume: | 10 ml / 0.01 liter |
|---|---|
| Height: | 58 mm |
| Weight: | 27.5 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
31920 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | transparent-brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.